Aplica spontan

Consultant Recrutare

Localitate: Bucuresti

Anunt expirat

Responsabilitati:

Cautam un Consultant Recrutare, motivat si pasionat de domeniul HR, care sa se alature echipei BIA Human Resource Management Services, companie aflata in topul celor mai cunoscuti furnizori de servicii profesionale de HR din Romania.

Locatie: Bucuresti (zona Antena1)

- Gestionarea proceselor de recrutare clasice si de volum;

- Participarea la intalnirile initiale cu clientul pentru a intelege nevoile acestuia de recrutare;

- Conceperea si punerea in aplicare a strategiei de sourcing pentru proiectele in lucru;

- Identificarea, contactarea si evaluarea telefonica a candidatilor compatibili;

- Sustinerea interviurilor si evaluarea candidatilor;

- Pregatirea si transmiterea profilelor candidatilor aflati pe lista scurta;

- Informarea periodica a clientului privind statusul proiectului de recrutare, consultanta in ceea ce priveste provocarile de pe piata muncii si propunerea eventualelor schimbari de strategie;

- Mentinerea legaturii permanente cu candidatii aflati in proces;

- Administrarea proiectelor de recrutare in aplicatia software dedicata.

Cerinte:

- Experienta 1 an in derularea proceselor de recrutare de volum;

- Limba engleza la nivel avansat;

- Atitudine proactiva, orientare spre rezultate;

- Bune abilitati de organizare si planificare;

- Capacitatea de a lucra autonom, cu minimum de supervizare;

- Orientare catre intelegerea nevoilor clientilor si candidatilor;

- Dorinta si capacitate de dezvoltare personala si profesionala;

Beneficii:

- Posibilitate de invatare si dezvoltare profesionala in cadrul unei companii cu traditie in domeniul HR;

- Lucrul in cadrul unei echipe ce incurajeaza implicarea si initiativa;

- Salariu motivant si bonusuri in functie de performante

Pentru a aplica, va rugam sa transmiteti CV-ul catre Andreea.dumitrescu@bia.ro

Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati.
Va multumim pentru intelegere!