Aplica spontan

Business Developer B2B - retail

Localitate: Bucuresti, Voluntari

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Business Developer B2B - retail pentru o importanta companie multinationala de domeniul FMCG - un cunoscut retailer.

- Dezvoltă piața, clienții potențiali și valorifică cererea potențială;
- Recomanda produse și ofera soluții clientilor;
- Colecteaza informaÈ›ii despre industrie, înÈ›elege dinamica pieÈ›ei si ofera feedback/ sugestii;
- ÎnÈ›elege È™i analizeaza produsele È™i vânzările companiilor concurente;
- MenÈ›ine clienÈ›ii existenÈ›i – fidelizarea acestora;
- Indeplinirea KPI si activitati de raportare;

Cerinte:

- Absolvent de studii superioare;
- Experienta de minimum 3 ani in zona de vanzari B2B – in industria FMCG;
- Cunostinte de limba engleza nivel mediu – avansat;
- Detine permis de conducere cat B;
- Persoana cu foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- Capacitate de analiza si de luare a deciziilor;
- Persoana deschisa, comunicativa si persuasiva;

Beneficii:

- Program flexibil + masina de serviciu;
- Activitate desfasurata in cadrul unei companii multinationale;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Business Developer B2B - retail" la adresa recrutare@bia.ro.