Aplica spontan

PR - Corporate Account Manager

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA Human Capital Solutions este in cautarea unei persoane pentru pozitia de Corporate Account Manager pentru una din Top 10 Agentie de PR.

- Gestionarea relatiei cu presa si organizarea activitatilor specifice de media relations (conferinte de presa, interviuri, tururi cu presa);

- Redactarea materialelor de comunicare precum comunicate de presa, declaratii, prezentari, conÈ›inut pentru cataloage/ newslettere, conÈ›inut pentru platformele de  Social Media;

- Monitorizarea aparitiilor media ale clientilor si redactarea raspunsurilor adecvate.

Cerinte:

- Absolvent de studii superioare marketing, comunicare, PR;

- Experienta de lucru in comunicare corporate de min 4 ani;

- Cunostinte avansate de limba engleza;

- Persoana entuziasta, creativa si dinamica;

Beneficii:

- Program de lucru flexibi;

- Participarea la diverse evenimente;

- Acces la profesionisti din piata de PR (intern si externi);

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Corporate Account Manager" la adresa recrutare@bia.ro