Aplica spontan

Specialist tehnic - retele de termoficare

Localitate: Bucuresti

Data introducerii: 09 octombrie 2024

BIA HCS este in cautarea unei persoane pentru pozitia Specialist tehnic - retele de termoficare. Pozitia este deschisa intr-o cunoscuta companie care ofera servicii de consultata in afaceri, proiectare si inginerie.

Descrierea postului:

  • Responsabil cu activitatea de asistenta tehnica in domeniul sau de specialitate;
  • Verifica respectarea cerintelor Beneficiarului si legislatiei aplicabile de catre Antreprenori in documentatia de proiectare intocmita de acestia din urma, conform specializarii sale;
  • Verifica documentatiile tehnice de proiectare, conform specializarii sale, intocmite de Antreprenori in cadrul contractelor de tip proiectare si executie si la modificarile propuse la aceste proiecte, avand in vedere  prevederile documentatiei de atribuire, reglementarile/ standardele/ normele de proiectare in vigoare si alte prevederi legislative aplicabile in vigoare;
  • Asigura verificarea de conformare cu cerintele Beneficiarului din Documentatiile de atribuire, semnalarea de neconcordante in proiectele Antreprenorilor comparativ cu aceste cerinte;
  • Participa, la solicitarea Beneficiarului si/sau a Liderului de echipa, la testele la terminarea lucrarilor, la receptii si pe parcursul lucrarilor atunci cand prezenta este necesara;
  • Informeaza Liderul de Echipa de problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau;
  • Furnizeaza input de specialitate privind activitatile in care este implicat pentru rapoartele generale;
  • Raporteaza Liderului de echipa stadiul activitatilor in care este implicat si progresul inregistrat;
  • Asigura circulatia informatiei intre expertii din cadrul echipei;
  • Asigura colectarea si centralizarea datelor necesare derularii etapelor de care este responsabil;
  • Asigura rezolvarea problemelor care apar la nivelul activitatilor in care este implicat;
  • Completeaza pontajul lunar cu timpul de lucru dedicat Proiectului si il supune verificarii Liderului de echipa;
  • Propune Liderului de echipa masuri de reducere/eliminare a riscurilor identificate la nivelul activitatilor in care este implicat;
  • Alte sarcini pe care le va aloca Liderul de echipa conform necesitatilor contractului;
  • Alte responsabilitati si atributii asociate activitatilor in care este implicat conform metodologiei de realizare a activitatilor.

Specialistul tehnic va fi disponibil pe toata perioada de derulare a contractului de servicii, cu prezenta intermitenta pe perioada de garanție. De asemenea, va avea ca punct de lucru biroul central al Prestatorului, participand la intalnirile cu Beneficiarul, dupa cum este solicitat, exceptie facand deplasarile in teren solicitate de Beneficiar sau agreate cu aceasta.

Cerinte:

  • Studii universitare finalizate cu diploma de licenta in domeniile: ingineri civila, ingineria instalatiilor, ingineria mediului, inginerie mecanica sau constructii hidrotehnice;
  • Experienta profesionala generala de minim 5 ani, cu participare la cel putin 1 proiect in domeniul infrastructurii de mediu;
  • Abilitati bune de utilizare a pachetului Microsoft Office.

Beneficii:

  • Oportunitatea de a lucra intr-o companie de succes si in plina dezvoltare;
  • Salariu competitiv și pachet de beneficii atractiv;
  • Mediu de lucru dinamic și stimulant;
  • Implicare in proiecte provocatoare si lucrul cu clienti exceptionali;
  • Tichete de masa, Asigurare medicala;
  • Zile libere suplimentare (zi de nastere, zi de nastere copil/copii, etc);

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul cu titlul "Specialist tehnic" la adresa recrutare@bia.ro.