Aplica spontan

Procurement Manager - Moldova

Localitate: Bacau, Suceava, Radauti, Botosani, Piatra-Neamt, Iasi, Galati, Vaslui

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza un Procurement Manager pentru clientul sau, care opereaza o centrala de cogenerare pe baza de biomasa.

Locatia postului: Moldova

- Realizarea unui plan anual de achizitie biomasa din silvicultura si industrii conexe;

- Realizarea analizelor de piata privind identificarea resurselor de lemn, furnizorii si competitorii;

- Realizarea strategiei privind achizitia de biomasa -  zone de piata, achizitie de biomasa pe tip de resurse si sortimente, pe tip de conditii de livrare, categorii de furnizori;

- Stabilirea necesarului de logistica;

- Identificarea altor tipuri de servicii necesare: prestari servicii tocare, exploatare forestiera, colectare zonala biomasa;

- Stabilirea calendarului anual de achizitii biomasa;

- Stabilirea procedurilor interne: proceduri de oferta, contractare si receptie biomasa, plati;

- Respectarea fluxului birocratic conform reglementarilor legale si procedurilor interne;

- Prezentarea rapoartelor de cost lunare – pe tip de sortimente, furnizori etc;

- Coordonarea unei echipe dedicate de Achizitori

Cerinte:

- Absolvent profil Silvicultura – constituie avantaj;

- 4 - 5 ani experienta in achizitii masa lemnoasa sau biomasa, din care 2 ani in cadrul unei companii multinationale;

- Experienta in realizarea de bugete;

- Cunostinte de legislatie specifica domeniului silviculturii;

- Limba engleza – nivel mediu;

- Cunostinte MS Office, lucrul cu un ERP constituie un avantaj;

- Permis de conducere categoria B;

- Bune abilitati de comunicare si negociere;

- Bune abilitati de leadership;

- Organizare si planificare;

- Capacitate de a lucra atat autonom, cat si in echipa;

- Atitudine proactiva si orientare catre rezultate

Beneficii:

Beneficii:

- Dezvoltarea unei cariere in cadrul unei companii dinamice, in continua dezvoltare, intr-un segment de piata cu potential substantial de crestere;

- Salariu atractiv si bonusuri in functie de performanta;

- Autonomie ridicata in gestionarea activitatii;

- Pachet de relocare

Pentru a aplica, va rugam sa trimiteti CV-ul Dvs catre anda.balanescu@bia.ro