Aplica spontan

Consilier Juridic Senior

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR cauta un Consilier Juridic Senior pentru clientul sau, o companie ce ofera servicii de consultanta pentru afaceri si management.

Locatia postului: Bucuresti (zona Baneasa)

- Redactare si revizuire contracte;

- Recuperare debite;

- Registrul Comertului (redactare documente, depunere dosar);

- Asistenta in relatia cu Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci;

- Asistenta in relatia cu Protectia Consumatorului;

- Gestionare arhiva documente juridice;

- Analiza dispozitii legale/legislatie;

- Suport juridic pentru celelalte departamente

Cerinte:

- Absolvent al Facultatii de Drept;

- Minim 4 ani experienta de lucru intr-o pozitie similara;

- Limba engleza la nivel mediu;

- Cunostinte Microsoft Office (Word, Excel);

- Organizare, capacitatea de a gestiona termene limita stricte;

- Capacitatea de a lucra autonom;

- Atentie la detalii;

- Bune abilitati de comunicare;

- Atitudine proactiva

Beneficii:

- Posibilitatea de dezvoltare a abilitatilor in domeniul juridic – comercial;

- Lucrul in cadrul unui colectiv tanar, intr-un mediu de lucru antreprenorial;

- Salariu atractiv

Asteptam cu mult interes CV-ul dvs prin inregistrare pe site: http://cariere.bia.ro/ sau la adresa anda.balanescu@bia.ro!

Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati. Va multumim pentru intelegere!