Aplica spontan

Director National de Vanzari (FMCG)

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza un Director National de Vanzari  pentru o companie din FMCG, producatoare si distribuitoare a unui brand de bauturi din Romania si de peste hotare.

Locatia postului: Bucuresti

- Identifica, abordeaza si evalueaza distribuitorii si KA din tara pentru o acoperire nationala solida;

- Mentine si dezvolta relatia cu clienti companiei;

- Dezvolta cifra de afaceri si realizeaza bugetul anual;

- Recruteaza echipa regionala de vanzari;

- Decide si implementeaza politica de pret, discounturi, promotii;

- Stabileste target-urile de acoperire nationala pentru echipa de vanzari si urmareste realizarea acestora;

- Studiaza continuu si activ piata in vederea fructificarii oportunitatilor prezente;

- Dezvolta echipa din subordine.

Cerinte:

- Minimum 3 ani de experienta intr-o pozitie de conducere la nivel national in distributie directa & indirect pe canalele MT si TT;

- Experienta relevanta in piata de bauturi in companii cu prezenta nationala;

- Abilitati de organizare si planificare;

- Capacitate de gestionare a unei echipe de vanzari;

- Foarte bune abilitati de comunicare si prezentare;

- Bune abilitati de negociere;

- Disponibilitate pentru deplasari frecvente in tara;

- Autonomie ridicata de lucru;

- Absolvent de studii superioare;

- Foarte bune cunostinte de limba engleza

Beneficii:

Va rugam sa trimiteti CV-ul la adresa: violeta.dumitrescu@bia.ro.