Aplica spontan

Inginer Tehnolog Departamentul Productie (Arges)

Localitate: Mioveni

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza Inginer Tehnolog pentru unul din clientii sai, unul dintre liderii de piata pe zona de proiectare si constructie matrite si injectie mase plastic.

Locatia postului: Zona Mioveni (Arges)

- Pregatirea si controlul documentatiei tehnologice pentru repere ÅŸi SDV-uri;

- Elaborarea desenelor de executie a reperelor si a tabelelor de componenta;

- Elaborarea fisei tehnologice cu etapele si parametrii tehnologici optimi de realizare a reperului;

- Intocmirea consumului specific de materii prime si materiale si evaluarea normei de timp;

- Intocmirea instructiunilor de lucru pentru utilajele din sectorul de care se ocupa.

Cerinte:

- Experienta pe o pozitie similara reprezinta avantaj;

- Studii superioare in domeniul ingineriei (preferabil TCM/AR/Automatica/Electromecanica);

- Cunostinte MS Office nivel avansat;

- Limba engleza – nivel mediu;

- Cunostinte teoretice minime despre metodele de determinare a timpilor de lucru si a managementului proceselor (Just-in-Time, Kanban, Kaizen, etc);

- Capacitate de analiza si sinteza;

- Orientare spre rezolvarea eficienta a problemelor;

- Atentie la detalii;

- Abilitati de comunicare (scris si vorbit);

- Abilitati de lucru in echipa;

- Dorinta de invatare permanenta;

Beneficii:

- Companie cu valori solide si cu perspective de dezvoltare;

- Salariu atractiv si bonus in functie de performanta;

- Oportunitati de ascensiune profesionala in cadrul unei companii importante.

Pentru a aplica, va rugam sa va inregistati la http://cariere.bia.ro/jobs , completand  toate datele solicitate din CV si selectand pozitia pentru care aplicati.