Aplica spontan

Customer Support Officer - YKK

Localitate: Buftea

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR cauta un Customer Support Officer pentru clientul sau:

Responsabilitati

-Asigura interfata intre companie si clientii acesteia prin e-mail si la nivel telefonic;

-Asigura clientilor suport si consultanta asupra produselor;

-Gestioneaza comenzile primite de la clienti;

-Creeaza coduri noi de articole;

-Ofera suport pentru agentii de vanzari in ceea ce priveste informatiile legate de client, statusul comenzilor si al stocurilor;

-Verifica scadentele si incasarile;

-Introduce si actualizeaza preturile pentru clientii din portofoliu;

-Introduce si actualizeaza datele din fisa clientului;

-Inregistreaza urmarirea reclamatiilor;

-Gestioneaza forecast-urilor de la clienti;

-Intocmeste rapoarte de activitate specifice;

-Emite facturi si note;

-Livreaza mostrele si cataloagele companiei

Cerinte:

-Absolvent studii superioare;

-Minim un an experienta intr-un rol care a implicat relatia cu clientii;

-Limba engleza la nivel avansat;

-Cunostinte PC: Windows, Office;

-Abilitati de comunicare si interrelationare;

-Orientare catre client;

-Orientare catre rezultate;

-Atentie la detalii;

-Organizare;

-Capacitate si dorinta de invatare si dezvoltare

Beneficii:

-Posibilitatea de a te alatura unei companii multinationale de renume, unde exista standarde ridicate de lucru;

-Lucrul in cadrul unei echipe dinamice si stabile;

-Salariu fix si tichete de masa;

-Asigurarea transportului de catre companie

Pentru a aplica, va rugam sa transmiteti CV-ul actualizat la adresa de e-mail : recrutare@bia.ro