Aplica spontan

Tehnician Metrolog Departamentul Calitate (Arges)

Localitate: Mioveni

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza o pozitie de Tehnician Metrolog pentru unul din clientii sai, unul dintre liderii de piata pe zona de proiectare si constructie matrite si injectie mase plastic.

Locatia postului: Zona Mioveni (Arges)

- Efectuarea masuratorilor metrologice in Departamentul Calitate. Efectuarea controlului de metrologie si a DCV-urilor si SDV-urilor, precum si masuratori pentru piese;

- Identificarea EMM – urilor (echipamente de inspectie masurare si incercari), verificarea, etichetarea, inregistrarea si tinerea evidentei acestora;

- Tinerea la zi a fisierului cu EMM (conform listei de verificari periodice, I.L. 7.6.0 – 03 vers 03); verificarea si etichetarea periodica a acestora;

- Masurarea, identificarea, etichetarea si inregistrarea DCV-urilor si SDV-urilor, precum si tinerea evidentei si informarea asupra starii de intretinere a acestora;

- Verificarea pieselor pe MDC, intocmind Fisele de analiza R&R in vederea validarii MDC-ului;

- Efectuarea de masuratori pentru piese aflate in omologare (inclusiv modificari survenite dupa omologarea produsului);

- Efectuarea masuratorilor dimensionale 100% (in cazul in care anumite cote nu pot fi masurate clasic, solicita masuratori 3D) si intocmirea Rapoartelor de masuratori;

- Participarea la auditurile efectuate de client, efectuand masuratori conform procedurii si intocmind RM;

- Completarea si introducerea valorilor previzionate in HCPP sau SPPC (in functie de client);

- Efectuarea masuratorilor pentru piese de serie si intocmirea Rapoartelor de masuratori pentru piesele la care apar incidente de calitate din punct de vedere dimensional (intern sau extern), precum si intocmirea Rapoartelor anuale, cu ocazia auditului intern de produs-proces;

- Efectuarea masuratorilor si intocmirea Fiselelor naveta pentru piesele la care exista aceasta solicitare din partea clientului.

Cerinte:

- Experienta 2-3 ani in utilizarea echipamentelor de masurare si control (ideal);

- Studii tehnice medii sau superioare;

- Cunostinte programe de proiectare asistata (CATIA V5, SOLIDWORKS, AutoCAD);

- Limba engleza – nivel mediu;

- Atentie la detalii;

- Capacitate de decizie si de gestionare a stresului;

- Abilitati de comunicare (scris si vorbit);

- Abilitati de lucru in echipa;

- Dorinta de invatare permanenta;

Beneficii:

- Companie cu valori solide si cu perspective de dezvoltare;

- Salariu atractiv si bonus in functie de performanta;

- Oportunitati de ascensiune profesionala in cadrul unei companii importante.

Pentru a aplica, va rugam sa va inregistati la http://cariere.bia.ro/jobs , completand  toate datele solicitate din CV si selectand pozitia pentru care aplicati.