Aplica spontan

Manager Vanzari Bauturi

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza  Manager Vanzari  Bauturi pentru unul din clientii sai, companie multinationala, unul dintre cei mai importanti producatori si furnizori de ambalaje bag in box din Romania.

- Identificarea oportunitatilor de dezvoltare business la nivel de IKA;

- Negocierea contractelor anuale; negocierea de preturi, termene, planning promotional, listari/delistari/inlocuiri;

- Urmarirea derularii contractelor, costurilor, profitabilitatii actelor de vanzare in clientii IKA;

- Organizarea, supervizarea si evaluarea implementarii actiunilor promotionale dedicate clientilor KA;

- Mentinerea si dezvoltarea relatiilor de colaborare la nivel de achizitori, cat si la nivel de manager raion;

- Monitorizarea concurentei: pret, promotii, articole noi;

- Propune articole noi in portofoliu;

- Stabilirea strategiei de desfasurare a activitatilor de vanzare a marfurilor;

- Elaborarea unor estimari de vanzari, prognoze si propunerea de masuri de optimizare a colaborarii cu clientii Ka;

- Redactarea de rapoarte de activitate periodice.

Cerinte:

Cerinte:

- Experienta minim 2ani in vanzari, preferabil in domeniul FMCG;

- Studii superioare economice ;

- Cunostinte limba engleza la nivel avansat ; limba franceza constituie avantaj ;

- Cunostinte operare PC avansat - ERP, Microsoft Office, Windows;

- Permis conducere categoria B;

- Foarte bune abilitati de comunicare si de negociere;

- Abilitati de organizare si planificare a activitatilor;

- Abilitati de analiza si sinteza;

- Persoana cu initiativa, orientata spre rezultate;

- Orientare spre client.

Beneficii:

Beneficii

- Companie cu traditie in domeniu;

- Salariu atractiv si bonus in functie de performanta;

- Oportunitati de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii importante.

Pentru a aplica, va rugam sa transmiteti CV-ul catre Andreea.dumitrescu@bia.ro