Aplica spontan

Area Retail Manager - zona Centru-Est si Centru-Vest

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul sau, OPTIblu, companie ce activeaza in domeniul opticii medicale, BIA HR recruteaza Area Retail Manager. Sunt 2 posturi disponibile, cu activitate in zona Centru-Est si in zona Centru-Vest.

- coordoneaza activitatea magazinelor existente in retea

- urmareste dezvoltarea retelei in orasele cu potential din zona alocata

- sustine activitatile de vanzare si participa la actiunile de inventariere (ad-hoc si programate periodic)

- urmareste si raspunde de realizarea target-ului la nivel de zona

- recruteaza personalul din magazine in teritoriu

- verifica stocurile de produs pe categorii si nivelul de cunostinte al personalului cu privire la produse, promotii

- se asigura ca personalul este motivat si eficient in procesul de vanzare si de relationare cu clientii, prin oferirea, in mod constant, a unui feedback constructiv si util

- se asigura ca personalul pastreaza un aspect ingrijit al magazinului, in conformitate cu standardele stabilite

Cerinte:

- absolvent studii superioare

- minimum 3 ani experienta in retail, vanzari catre cumparatorul final

- limba engleza: nivel mediu-avansat

- cunostinte suita Office (Word si Excel)

- permis de conducere categoria B si disponibilitate de deplasare in teritoriu, in zonele alocate

- atentie sporita la detalii, persoana adaptabila, orientata catre client si rezultate

- disponibilitate si motivatie de acumulare de noi cunostinte

- capacitate de luare de decizii ferme, asertivitate, motivatie pentru dezvoltare profesionala

- persoana muncitoare, riguroasa, orientata catre oameni, cu foarte bune abilitati de management de echipe

Beneficii:

- salariu competitiv si bonusuri in functie de performanta

- acces full-time la autoturismul de companie

- acces la traininguri de specialitate si reale posibilitati de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii dinamice

Va rugam sa ne transmiteti CV-urile Dvs. la adresa: oana.cristina@bia.ro, cu subiectul: „Area Retail Manager”.