Aplica spontan

Responsabil Logistica

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul sau Leonidas, producator si distribuitor de ciocolata si dulciuri din categoria Premium, BIA HR recruteaza Responsabil Logistica pentru sediul din Bucuresti.

- monitorizarea stocurilor si aprovizionarea cu marfa

- receptia produselor importate, verificarea si descarcarea marfurilor; incarcarea si distribuirea lor in punctele de lucru din Bucuresti

-  manipularea si asezarea produselor in spatiile special destinate (cu ajutorul lizei), tinand cont de sortimente si de termenul de valabilitate

- pregatirea si expedierea produselor catre clienti, conform comenzilor si prioritatilor

- participarea la activitatile periodice de inventariere si organizarea logistica a participarii companiei la diverse evenimente

- sustinerea fluxului de documente si informatii intre departamentul logistic si celelalte departamente si intre companie si clientii sai

Cerinte:

- absolvent liceu cu examen de bacalaureat promovat; studiile superioare reprezinta avantaj

- obligatoriu: permis de conducere cat. B

- experienta anterioara intr-un post similar si in conducerea de autoutilitare/ autoturisme destinate transportului de marfuri

- foarte bune abilitati de comunicare si relationare

- cunostinte operare PC (Excel - nivel mediu, soft-uri gestiune)

- persoana adaptabila, responsabila si foarte bine organizata

- motivatie, orientare catre rezultate, atentie la detalii

- cunoasterea limbii engleze la nivel conversational reprezinta avantaj

Beneficii:

- salariu corelat cu experienta si abilitatile, bonuri de masa

- bonusuri in functie de performanta si alte beneficii ocazionale

- preturi speciale la achizitia produselor companiei

- lucrul într-un mediu foarte elegant, alaturi de o echipa tanara si dinamica

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul Dvs. la adresa: oana.cristina@bia.ro,

cu subiectul: „Responsabil logistica”.