Aplica spontan

Contabil Senior

Localitate: Clinceni

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza  Contabil Senior pentru o importanta companie din domeniul comertului.

- Verificarea, analiza si inregistrarea contabila pe centre de cost si proiecte a facturilor de servicii interne si externe;
- Inregistrarea mijloacelor fixe, analiza si urmarirea acestora;

- Prelucrarea si pastrarea informatiilor cu privire la mentinerea corecta si la zi a inregistrarilor in contabilitate referitor la: contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale;

- Verificare productiei, a produselor finite, a consumurilor de materii prime, verificare stocuri
- Participa la efectuarea inventarierii generale a patrimoniului  cel putin o data pe an, pe parcursul functionarii sale, in orice situatii prevazute de lege si de cite ori conducerea societatii o cere;

Cerinte:

Cerinte:

- Studii superioare de specialitate (finante/contabilitate);

- Absolvirea Academiei de Studii Economice reprezinta un avantaj;

- Calificare profesionala in meseria de contabil;

- Cunostinte de contabilitate financiara;

- Experienta in domeniu de minim 5 ani;

- Cunostinte foarte bune operare PC (MS Office), cunostinte Priority ERP

- Intocmire declaratii fiscale;

- Calcul TVA;

- Calcul impozit pe profit;

- Abilitatea de gestionare a datelor;

- Atentie la detalii;

- Spirit de echipa;

- Abilitate foarte buna de comunicare;

– Persoana organizata, dinamica;

Beneficii:

Beneficii:

Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;

Pentru a aplica, puteti trimite Cv-ul la adresa de email andreea.dumitrescu@bia.ro.