Aplica spontan

Project Manager (Retail)

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza  Project Manager  pentru unul dintre noile branduri ale clientului sau, cel mai important retailer de optica medicala din Romania.

Locatia postului: Bucuresti

-     Definirea si calibrarea conceptului magazinelor apartinand unui brand nou intrat pe piata de optica din Romania

-     Comunicarea si colaborarea permanenta cu departamentele implicate in derularea proiectului (Achizitii, Marketing, Financiar, etc);

-     Analiza comparativa a pietei locale si internationale si implementarea celor mai bune practici din domeniu;

-     Elaborarea strategiei de marketing, stabilirea bugetului alocat anual, urmarirea implementrarii strategiei de marketing si evaluarea rezultatelor si masurilor corective necesare;

-     Stabilirea politicii de pret si adaptarea ei in functie de evolutia vanzarilor si de specificul clientilor tinta;

-     Stabilirea sortimentatiei, analiza si optimizarea marjelor pe fiecare segment de pret si grupa de produse si servicii;

-     Participarea la targuri de specialitate, pentru identificarea de noi produse si marci in vederea largirii gamei comercializate, precum si negocierea cu furnizorii pentru achizitiile de produse;

-     Coordonarea echipelor de vanzari din magazinele din Romania si a programelor de training si pregatire profesionala pentru echipele din magazine.

Cerinte:

-     Experienta in managementul proiectelor;

-     Experienta in coordonarea echipelor multidisciplinare;

-     Cunostinte temeinice in domeniile Financiar-Bugete, Marketing, Vanzari;

-     Experienta anterioara in domeniul Retail poate prezenta un avantaj;

-     Disponibilitate pentru deplasari frecvente in tara si uneori in strainatate;

-     Buna cunoastere a limbii engleze scris si vorbit prezinta un avantaj;

-     Permis de conducere categoria B;

-     Excelente abilitati de comunicare;

-     Excelente abilitati de organizare si planificare;

-     Persoana ambitioasa, cu dorinta de invatare

Beneficii:

Beneficii:

-     Dezvoltarea unui proiect si implicit a unei cariere de succes intr-o companie avand valori solide si obiective de dezvoltare ambitioase;

-     Salariu si bonusuri atractive corelate cu de performanta in proiect si realizarile personale

Pentru a aplica, va rugam sa va inregistati la http://cariere.bia.ro/jobs, completand  toate datele solicitate din CV si selectand pozitia pentru care aplicati.