Aplica spontan

Production Planning Specialist

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza  Production Planning Specialist  pentru o importanta companie importatoare si distribuitoare de produse alimentare.

- Tine legatura cu clientii referitor la preluarea comezilor / planificarea livrarilor;

- Centralizeaza comenzile primite;

- Elaboreaza in baza lor prognoza de vanzari / productie;

- Lanseaza necesarul de aprovizionat;

- Lanseaza ordinele de productie;

- Planifica livrarile;

- Utilizeaza / completeaza date in sistemele informatice specifice companiei;

- Emite raposrte specifice (urmarirea stocului; articole cu miscare lenta etc)

- Replanificarea cantitatilor neproduse in functie de prioritatile de livrare si constrangerile de capacitate;

- Ia masuri corective in cazul intarzierilor in livrare si masuri preventive pentru evitarea apariției unor situații similare;

- Elimina timpii morti din procesul de productie in vederea obținerii unui cost minim de productie.

Cerinte:

Cerinte:

- Persoana bine organizata cu gandire logica

- Sa stie sa stabileasca prioritati

- Sa decida rapid in limita responsanilitatilor personale

- Managemetul timpului

- Cunostinte de planificare

- Stoc management

- Bugetare – incadrare in limitele aprobate

- Engleza - nivel mediu

Beneficii:

Beneficii:

Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;

Pentru a aplica, puteti trimite Cv-ul la adresa de email andreea.dumitrescu@bia.ro.