Aplica spontan

Reprezentant Vanzari – materiale de constructii

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul sau, o companie cu experienta de peste 10 ani in distributia de materiale de constructii, BIA HR recruteaza Reprezentant Vanzari (2 posturi).

- raspunde de promovarea produselor si serviciilor din portofoliul companiei

- raspunde de indeplinirea target-ului lunar agreat

- identifica oportunitatile de vanzare a produselor si serviciilor companiei

- mentine activa relatia cu clientii fideli

- identifica noi clienti si creste baza de clienti ai companiei

- se ocupa de ofertare si de semnarea de contracte cu clientii

- participa la livrarea produselor catre clienti si coordoneaza activitatile de montare a materialelor (daca este cazul)

- se asigura de respectarea prevederilor din procedurile privind sistemul calitatii

Cerinte:

- obligatoriu: permis conducere categoria B si orientare catre domeniul tehnic

- experienta anterioara intr-un post similar reprezinta avantaj

- studiile superioare in domeniu (constructii) reprezinta avantaj

- buna cunoastere a produselor si a contextului pietei

- persoana dinamica, eficienta, cu spirit de echipa si cu initiativa

- excelente abilitati de comunicare si relationare, abilitati de negociere

- foarte buna orientare catre client si nevoile sale, capacitate de ascultare activa si de a oferi produsele/ serviciile potrivite

- orientare catre rezultate si capacitate de lucru in termene stricte

- cunostinte PC: Word, Excel, Outlook, AutoCAD

Beneficii:

- salariu corelat cu experienta si abilitatile, bonuri de masa

- bonusuri de performanta direct corelate cu vanzarile

- acces full-time la autoturismul de companie

- mediu de lucru prietenos, cu management care ofera toata sustinerea

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul Dvs. la adresa: oana.cristina@bia.ro, cu subiectul: „Reprezentant Vanzari – materiale de constructii”.