Aplica spontan

Reprezentant Vanzari – echipamente electronice

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul sau, o companie cu experienta de peste 20 de ani in inchirierea produselor electronice si a echipamentelor pentru birouri si depozite, BIA HR recruteaza Reprezentant Vanzari.

- atingerea obiectivelor stabilite de Directorul de Vanzari B2B si buna colaborare cu echipa

- identificarea si atragerea de noi clienti B2B in portofoliul companiei

- alegerea potentialilor clienti prin diverse canale: abordarea la rece, lead-uri calificate, vizite la sediu, participarea la conferinte, targuri si expozitii din domeniul afacerilor

- mentinerea si dezvoltarea relatiei cu actualii clienti

- intocmirea de propuneri pentru actualii si potentialii clienti

- stabilirea de intalniri, in vederea inaintarii propunerilor de colaborare catre actualii si potentialii clienti

- ofertarea si semnarea contractelor

- inregistrarea activitatilor in sistemul intern/ CRM si incheierea tuturor sarcinilor de ordin administrativ

- livrarea rezultatelor agreate in intervalul stabilit; optimizarea vanzarilor

- comunicarea constanta a statusului activitatilor catre Directorul de Vanzari B2B

Cerinte:

- obligatoriu: permis conducere categoria B si disponibilitate de deplasare in zona alocata

- orientare catre domeniul tehnic

- experienta anterioara intr-un post similar reprezinta avantaj

- persoana dinamica, energica, auto-motivata, proactiva si responsabila

- excelente abilitati de comunicare, prezentare si negociere

- cunostinte suita Ms Office (Word, Excel)

Beneficii:

- salariu si bonusuri de performanta motivante, direct corelate cu rezultatele

- bonuri de masa

- acces full-time la autoturismul de companie

- mediu de lucru placut, motivant, alaturi de o echipa tanara, libertate de actiune

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul Dvs. la adresa: oana.cristina@bia.ro,

cu subiectul: „Reprezentant Vanzari – echipamente electronice”.