Aplica spontan

Consultant Payroll

Anunt expirat

Responsabilitati:

Cautam un coleg pentru echipa de Payroll a BIA – BIA Human Resource Management Services, companie aflata in topul celor mai cunoscuti furnizori de servicii profesionale de HR din Romania.

Locatie: Bucuresti

Care va fi rolul tau?

- Gestionarea solicitarilor clientilor intr-un  mod profesionist;

- Preluarea si verificarea datelor primare primite de la clienti;

- Intocmirea, verificarea si transmiterea statelor de plata si a declaratiilor lunare catre clienti si autoritati;

- Intocmirea, verificarea si depunerea fiselor fiscale;

- Administrarea bazelor de date ale clientilor asignati;

- Gestionarea acordarii tichetelor de masa;

- Raportarea situatiile statistice;

- Pregatirea bazelor de date pentru clientii noi si efectuarea importului acestora in sistem

Cerinte:

Ce cautam?

- Experienta anterioara Payroll minim 3 ani;

- Foarte bune cunostinte de legislatia muncii si legislatie fiscala legata de payroll;

- Experienta in utilizarea aplicatiilor informatizate de payroll (SAL – reprezinta avantaj);

- Cunostinte Excel la nivel avansat;

- Limba engleza la nivel avansat;

- Studii superioare finalizate;

- Foarte bune abilitati de comunicare;

- Puternica orientare spre client, disponibilitate de a raspunde solicitarilor clientilor intr-o maniera profesionista;

- Atitudine proactiva, orientata spre rezolvarea problemelor;

- Capacitatea de a lucra cu termene stricte;

- Atentie la detalii

Beneficii:

De ce sa te alaturi BIA HR?

- Vei avea oportunitatea de a lucra in cadrul unei echipe dinamice, consultative;

- Vei avea ocazia sa inveti si sa iti diversifici cunostintele profesionale.

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul Dvs. la adresa: andreea.dumitrescu@bia.ro, cu subiectul: "Consultant Payroll".