Aplica spontan

Coordonator Transport International

Localitate: Bolintin-Deal

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul sau, o importanta companie multinationala care activeaza in domeniul transportului international de marfuri, BIA HR recruteaza un Coordonator Transport International, bun cunoscator al limbii engleze.

Locul de desfasurare a activitatii: Bolintin Deal, jud. Giurgiu (transport asigurat de companie din zona de Vest a Bucurestiului).

Candidatul se va ocupa de segmentul operational al flotei proprii:

- intocmire dosare pentru fiecare transport

- facturarea transporturilor

- avizari Vama pentru eventualele tranzite vamale ce se vor intocmi, respectiv avizari depozit pentru transborduri

- cautarea si gasirea de transport pentru flota proprie, ofertarea si negocierea serviciilor de transport

- mentinerea legaturii cu soferii flotei proprii, respectiv cu departamentele Operational / Vanzari pentru incarcarea si descarcarea marfurilor in / din camioane

- efectuarea deconturilor cu soferii

- intocmirea raportarilor saptamanale si lunare cu privire la activitatea flotei

- mentinerea legaturii cu service-urile alocate

Cerinte:

- obligatoriu: minimum 1 an experienta anterioara pe un post de coordonator transport rute internationale

- limba engleza nivel mediu-avansat

- cunoasterea altor limbi straine (germana, maghiara, turca etc.) reprezinta avantaj

- abilitati de comunicare (stapanirea adecvata a vocabularului limbilor vorbite)

- buna cunoastere a pachetului Ms Office, in special Excel

- cunoasterea legislatiei cu privire la transportul de marfuri pe teritoriul UE

- cunoasterea legislatiei in domeniul anti-dumping-ului social

- experienta de lucru in companii cu flota proprie pe rute internationale

- cunostinte de mecanica auto

- atentie distributiva, simt pentru detaliu

- persoana organizata, capabila sa isi gestioneze bine activitatile si timpul de lucru

- responsabilitate, orientare spre rezultate

- atitudine proactiva, dorinta de a invata si a se implica

- adaptabilitate in situatii neprevazute

- absolvent studii superioare (avantaj)

Beneficii:

- salariu atractiv si bonuri de masa

- prime anuale/ bonusuri in functie de performanta

- transport asigurat de angajator

- sanse reale de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii internationale

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul Dvs. la adresa: oana.cristina@bia.ro,

cu subiectul: „Coordonator transport international”.

Candidatura Dvs. va fi tratata cu discretie. Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati.