Aplica spontan

HR Generalist

Localitate: Domnesti

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza un HR Generalist pentru clientul sau,o importanta companie din domeniul importului si distributiei de piese pentru vehicule mari.

Locul de desfasurare a activitatii: Domnesti, jud. Ilfov

- Recrutarea angajatilor in sucursalele companiei din provincie, ceea ce presupune disponibilitate de deplasari

- Definirea profilelor si a competentelor/cerintelor necesare in colaborare cu conducerea companiei.

- Dezvoltarea si implementarea unui sistem de evaluare.

- Evaluarea activa a personalului si a managementului.

- Dezvoltare de strategii si concepte de recrutare si aplicarea acestora in procesul de recrutare.

- Asigurarea si actualizarea bazei de date cu potential in dezvoltare.

- Analiza necesarul de dezvoltare, personal si professional al personalului.

- Evaluarea dezvoltarii personalului si cresterea productivitatii.

- Asigura sprijin activ in procesul de onboarding.

 - Comunicare activa referitor la posibile abordari de optimizare a personalului in planificare si dezvoltare.

- Suport activ al managementului si angajatiilor in procesele de schimbare.

- Dezvoltare de initiative de comunicare si implicare care sa contribuie la un mediu de lucru si o culturala pozitiva.

Cerinte:

Profil candidat:

- Experienta in domeniul resurselor umane 2 – 3 ani:

- Studii superioare de preferat – Sociologie/ Psihologie;-

- Limba engleza la nivel avansat, limba germana constituie un avantaj:

- Foarte bune abilitati de comunicare;

- Energie pozitiva

- Atentie la detalii, corectitudine si integritate, atitudine profesionista

- Disponibilitatea pentru deplasari in tara

Beneficii:

Beneficii:

 Oportunitatea de a lucra in cadrul unei companii international.

Asteptam cu interes CV-urile Dvs. la adresa de email: recrutare@bia.ro cu subiectul: "HR Generalist". Va multumim!