Aplica spontan

Front Desk Officer

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul sau, BCR Leasing, BIA HR recruteaza Front Desk Officer - Receptioner/a pentru sediul din Bucuresti, Piata Alba Iulia.

- primeste, expediaza si distribuie corespondenta societatii

- primeste, expediaza si distribuie, pe baza de tabel si semnatura, certificatele de inmatriculare/ placute de inmatriculare/ carti de identitate sau alte acte necesare activitatilor de inmatriculare si operatiuni vamale

- inregistreaza in registrul de intrare-iesire documentele primite, precum si transmise atat de la/ catre terte persoane, cat si intern in cadrul societatii

- asigura legatura functionala intre agentiile si directiile sau alte entitati din cadrul BCR LEASING

- asigura activitatea de protocol la nivelul conducerii companiei si pentru intalnirile cu partenerii de afaceri

- asigura periodic necesarul de protocol si rechizite pentru conducerea companiei si pentru intalnirile de afaceri

- preia apelurile telefonice si directioneaza prompt legaturile catre departamentele si persoanele solicitate

- preia mesajele transmise pentru persoanele din cadrul companiei si le transmite prompt si corect catre acestia

- intampina vizitatorii si ii conduce pana la sala in care este stabilita intalnirea

- tine evidenta si arhiveaza in mod corespunzator documentatia intocmita in receptie

Cerinte:

Educatie: studii superioare

Experienta: minim 2 ani de experienta profesionala intr-un post similar

Cunostinte tehnice si de afaceri:

- cunostinte generale despre produsele si serviciile BCR Leasing

- cunostinte Outlook, Excel, Word

- cunostinte de limba engleza – nivel mediu

Aptitudini:

- capacitate de analiza si sinteza, comunicare si concentrare

- capacitate de a lucra in echipa

- capacitate de a lucra in conditii de stres

Atitudini:

- simtul responsabilitatii

- receptivitate

- capacitate de comunicare

- flexibilitate, capacitate de adaptare rapida

- capacitate de asimilare de noi cunostinte

Beneficii:

- salariu corelat cu experienta si abilitatile

- bonuri de masa

- mediu de lucru placut, motivant, alaturi de o echipa dinamica

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul Dvs. la adresa: oana.cristina@bia.ro, cu subiectul: „Front Desk Officer”.