Aplica spontan

Contabil pentru TOYOTA

Localitate: Voluntari

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul sau, TOYOTA Romania, BIA HR recruteaza Contabil.

Sediul companiei: Voluntari, jud. Ilfov (transport asigurat de angajator de la statia de metrou Aurel Vlaicu)

Postul este pe perioada determinata (2 ani), cu posibilitate de prelungire pe perioada nedeterminata.

- operatiuni de evidenta contabila

- inregistrarea deconturilor de cheltuieli, transmiterea lunara a situatiei

- verificarea, corectarea si inregistrarea in timp util a facturilor de la furnizori

- analiza periodica a situatiilor financiare a partenerilor

- inregistrare provizioane, reconciliere conturi, constituire si inregistrare accruals

- asigurarea de suport in perioadele de audit/control fiscal, inchidere de luna etc.

- furnizarea de informatii corecte pentru diverse rapoarte solicitate de catre management

- participare la procesul de inventariere a patrimoniului, cand este cazul

Cerinte:

- absolvent studii superioare economice (preferabil Contabilitate si Informatica de Gestiune)

- experienta de minimum 2 ani experienta intr-un departament financiar-contabil

- limba engleza la nivel cel putin mediu

- cunostinte solide de Ms Office (in special Excel, Word, Outlook)

- cunostinte de contabilitate primara

- persoana capabila sa identifice potentiale probleme, sa ia initiativa, sa propuna rezolvari si sa ia decizii in termene stricte

- foarte bune abilitati de comunicare cu echipa, dorinta de invatare si de dezvoltare

- atentie sporita la detalii, rabdare si atitudine pozitiva

- persoana loiala fata de companie, integra si dornica sa impartaseasca din experienta si cunostintele sale

Beneficii:

- salariu competitiv, corelat cu experienta si abilitatile

- tichete de masa

- abonament servicii medicale la o clinica privata

- lucrul in cadrul unei echipe dinamice si stabile

- posibilitatea de a te alatura unei companii multinationale de renume, cu standarde ridicate de lucru

Asteptam CV-urile Dvs. la adresa: oana.cristina@bia.ro, cu subiectul: „Contabil TOYOTA”. Candidatura Dumneavoastra va fi tratata cu discretie.

Apreciem interesul si multumim tuturor candidatilor, insa doar cei care indeplinesc criteriile din anunt vor fi contactati. Va multumim pentru intelegere!