Aplica spontan

Hr Specialist Payroll & Admin

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR cauta un HR Specialist Payroll & Admin pentru clientul sau, o importanta companie ce activeaza in domeniile Turism, Transport, Rent a Car.

Descrierea postului:

- Intocmeste contracte de munca, fise de post, acte aditionale, decizii de incetare a contractelor de munca, fise de lichidare;

- Opereaza toate modificarile in sistemul programul Revisal corect si la timp;

- Centralizeaza si verifica pontajele, in vederea calculului salarial;

- Calculeaza si opereaza corespunzator drepturile salariale, concediile medicale, concediile de odihna si orice este necesar in aplicatia de salarizare Charisma Pay Roll;

- Centralizeaza si verifica programarea anuala a concediilor de odihna;

- Intocmeste corect si la timp declaratiile 112 si 205;

- Genereaza centralizatoarele de salarii, impozitele si taxele aferente;

- Intocmeste avertismente scrise si convocari la cercetari disciplinare si participa la acestea;

- Gestioneaza dosarele de personal la nivel de grup;

- Urmareste si aplica prevederile legale in domeniul relatiilor de munca si al asigurarilor sociale;

- Mentine legatura cu ITMB, Casa de Pensii, Casa de Sanatate din Bucuresti si din tara, A. N. O . F. M.;

- Mentine legatura cu dezvoltatorul aplicatiei de salarizare;

- Realizeaza diverse rapoarte specifice activitatii de Resurse Umane;

- Centralizeaza datele necesare rapoartelor statistice solicitate de catre Institutul National de Statistica.

Cerinte:

- Studii superioare finalizate;

- Experienta anterioara Payroll  si administrare de personal de minim 3 ani in cadrul unei companii cu peste 500 angajati;

- Foarte bune cunostinte de legislatia muncii si legislatie fiscala legata de payroll;

- Experienta in utilizarea aplicatiilor informatizate de payroll;

- Foarte bune abilitati de comunicare;

- Atitudine proactiva, orientata spre rezolvarea problemelor;

- Capacitatea de a lucra cu termene stricte;

- Atentie la detalii;

- Atentie concentrata si distributiva;

- Rezistenta la efort intelectual prelungit;

- Capacitate deosebita de relationare interumana.

Va rugam sa trimiteti cv-ul la adresa: recrutare@bia.ro cu mentiunea: "Specialist HR - Payroll & Admin".

Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati. Va multumim pentru intelegere!