Aplica spontan

Director National Horeca

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza Director National Horeca pentru o companie ambitioasa aflata in plin proces de dezvoltare din domeniul importului si distributiei de produse gastro/ food.

Locatia postului: Bucuresti

- Extinderea parteneriatelor la nivel de distribuitori tara (identificare, negociere, semnare contract, suport implementare si dezvoltare).

- Coordonarea si extinderea echipei Horeca din Bucuresti si din tara.

- Intelegerea si transpunerea obiectivelor de dezvoltare din punct de vedere operational.

- Definirea si monitorizarea agendei si instrumentelor de lucru pentru echipa de vanzari (stabilire, urmarire atingere obiective si KPI’s).

- Suport pentru echipa de vanzari in cadrul negocierilor cu clienti strategici si pentru dezvoltarea zonala si gestionarea propriilor clienti.

- Monitorizarea si analiza competitiei.

- Intocmirea de rapoarte periodice.

Cerinte:

- Studii superioare.

- Experienta obligatorie de minim 5 ani pe o pozitie manageriala in dezvoltarea Horeca (preferabil food/beverages).

- Foarte bune abilitati de vanzare si de coordonare a unei echipe de vanzari.

- Foarte bune abilitati de comunicare si people management.

- Pragmatic si aliniat intereselor companiei.

- Proactiv, orientat catre dezvoltare si dornic sa performeze.

- Disponibilitate de deplasare in tara: 40-50%.

- Cunostinte bune de Excel.

- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.

Beneficii:

Vă rugam sa ne transmiteti CV-ul Dvs. la adresa: recrutare@bia.ro,

cu subiectul: „Director National Horeca”.