Aplica spontan

Economist - perioada determinata 2 ani

Localitate: Bolintin-Deal

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul sau, o importanta companie multinationala care activeaza in domeniul transportului international de marfuri, BIA HR recruteaza un Economist.

Pentru inceput, angajarea se face pe perioada determinata de 2 ani, iar posibilitatea de prelungire va fi luata in discutie catre finalul perioadei.

Localizare birou: Bolintin Deal, jud. Giurgiu (transport asigurat de angajator)

- operatiuni Registrul de Casa in lei si in valute

- operatiuni cu Deconturi in lei si in valute

- inregistrare facturi furnizori de servicii

- evidenta/ inregistrare obiecte de inventar

- participa la inventarierea de final de an

- participa la inchiderile de luna

- concilieri clienti / furnizori

Cerinte:

- studii superioare finalizate – in domeniul economic/ contabilitate

- obligatoriu: 2-3 ani experienta anterioara pe post din departamentul financiar-contabil

- cunoasterea legislatiei in domeniu

- experienta in utilizarea unui program software specific domeniului

- limba engleza nivel mediu-avansat

- buna cunoastere a pachetului Ms Office, in special Excel

- atentie distributiva, simt pentru detaliu foarte dezvoltat

- persoana organizata, capabila sa isi gestioneze bine activitatile si timpul de lucru

- responsabilitate, orientare spre rezultate

- atitudine proactiva, dorinta de a invata si a se implica

- adaptabilitate in situatii neprevazute

Beneficii:

- salariu atractiv si bonuri de masa

- prime anuale

- transport asigurat de catre companie

- posibilitate de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii internationale

Asteptam cu interes CV-urile dumneavoastra la adresa: recrutare@bia.ro, cu subiectul: „Economist”. Fiecare candidatura va fi tratata cu discretie.

Apreciem interesul fata de postul disponibil si multumim tuturor candidatilor, insa doar cei care indeplinesc cerintele din anunt vor fi contactati. Va multumim pentru intelegere!