Aplica spontan

Coordonator Transport International

Localitate: Bucuresti, Bolintin-Deal

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul nostru, o importantă companie internaÈ›ională care activează în domeniul transportului internaÈ›ional de mărfuri, recrutăm Coordonator Transport International.

Localizare birou: Bolintin Deal, jud. Giurgiu (transport asigurat de angajator de la stația de metrou Păcii)

Responsabilități:

Candidatul se va ocupa de segmentul operațional al flotei proprii:

- organizarea È™i coordonarea transporturilor pentru 25 autocamioane între Europa È™i Turcia È™i retur

- menținerea relației cu șoferii pe parcursul derulării transporturilor

- menținerea relației cu autoritățile

- coordonarea activității cu service-urile, companiile de asigurări, înmatriculare/ radiere etc.

- căutarea și găsirea de transport pentru flota proprie, ofertarea și negocierea serviciilor de transport

- menÈ›inerea legăturii cu departamentele OperaÈ›ional / Vânzări

- efectuarea deconturilor cu șoferii

- întocmirea de raportări săptămânale È™i lunare cu privire la activitatea flotei

- se asigură de folosirea corectă a CEMT-urilor

Cerinte:

- obligatoriu: minimum 1 an experiență anterioară pe un post de coordonator transport rute internaționale

- limba engleză nivel avansat; cunoașterea altor limbi străine reprezintă avantaj

- abilități de comunicare (stăpânirea adecvată a vocabularului limbilor vorbite)

- experiență de lucru pe platformele specifice domeniului (Timocom, BursaTransport etc.)

- bună cunoaÈ™tere a pachetului Ms Office, în special Excel

- atenție distributivă, simț pentru detaliu

- persoană organizată, capabilă să îÈ™i gestioneze bine activitățile È™i timpul de lucru

- responsabilitate, orientare spre rezultate

- atitudine proactivă, dorinÈ›a de a învăța È™i a se implica

- adaptabilitate în situaÈ›ii neprevăzute

- absolvent studii superioare (avantaj)

Beneficii:

- salariu atractiv, corelat cu experiența și abilitățile

- bonuri de masă

- prime anuale/ bonusuri în funcÈ›ie de performanță

- transport asigurat de angajator de la stația de metrou Păcii

- È™anse reale de dezvoltare profesională în cadrul unei companii internaÈ›ionale

AÈ™teptăm cu interes CV-urile dumneavoastră la adresa: recrutare@bia.ro, cu subiectul: „Coordonator Transport”. Fiecare candidatură va fi tratată cu discreÈ›ie.

Apreciem interesul È™i mulÈ›umim tuturor candidaÈ›ilor, însă doar cei care îndeplinesc cerinÈ›ele din anunÈ› vor fi contactaÈ›i. Vă mulÈ›umim pentru înÈ›elegere!