Aplica spontan

Business Developer - HR Services

Anunt expirat

Responsabilitati:

- Analiza competitiei si a pietei;

- Identificarea si maparea clientilor prospecti (nume persoane de decizie, date de contact, date despre companie etc.);

- Contactarea clientilor prospecti si stabilirea de intalniri;

- Participarea, impreuna cu echipa de vanzari,  la intalniri cu clientii, evenimente de networking etc;

- Participarea la pregatirea ofertelor, pentru clienti lead si pentru licitatii (RFP);

- Implicare  in realizarea activitatilor de promovare a serviciilor BIA HR;

- Completarea periodica  a rapoartelor de vanzari si actualizarea bazei de date BIA HR;

- Propunerea solutiilor de imbunatatire/diversificare a serviciilor furnizate clientilor.

Cerinte:

- Experienta in vanzari B2B 1 - 2 ani (vanzarea serviciilor de HR constituie un avantaj);

- Absolvent studii superioare;

- Cunostintele aprofundate in domeniul serviciilor externalizate de HR (salarizare si administrare de personal, recrutare, munca temporara) constituie un avantaj;

- Cunostinte Word si Excel nivel mediu-avansat;

- Limba engleza nivel avansat;

- Foarte bune abilitati de relationare;

- Atitudine proactiva, orientare spre rezultate;

- Capacitatea de a identifica nevoile prospectilor si de a valorifica aceste informatii in procesul de concepere a solutiei pentru client;

- Capacitatea de a lucra in echipa;

- Excelenta capacitate de analiza si sinteza;

- Disponibilitate de a invata;

Beneficii:

- Vei avea oportunitatea de a lucra in cadrul unei echipe dinamice, alaturi de seniori in domeniul HR;

- Vei avea ocazia sa inveti si sa iti dezvolti abilitatile de networking si vanzare interactionand cu clienti foarte importanti;

- Iti vom oferi un salariu atractiv si bonusuri de performanta.