Aplica spontan

Junior Economist

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza un Economist Junior pentru o importanta companie multinationala din domeniul productiei si distributiei de lubrifianti industriali.

Locatie: Bucuresti

- Confirmari de sold cu clientii / furnizorii

- Intocmirea borderourilor cu instrumente de plata pentru banca

- Receptionarea si inregistrarea in sistemul contabil a instrumentelor de plata

- Adrese catre clienti pentru instrumentele de plata refuzate in banca

- Introducerea de date

- Procesarea zilnica a extraselor bancare in sistemul contabil

- Activitati de contabilitate primara

- Compensari simple si prin IMI

- Registrul de casa

- Drumuri la banca pentru corespondenta zilnica

- Intocmirea de situatii si rapoarte in Excel (ex. Raport cu facturi intarziate la plata)

- Asigurarea suportului in cadrul departamentului financiar-contabil

Cerinte:

Candidatul ideal este o persoana organizata, meticuloasa si cu atentie la detalii. Va trebui sa aiba o buna capacitate de comunicare si sa aiba disponibilitate pentru invatare si dezoltare. Asteptam de la aceasta persoana sa fie punctuala, sa respecte termenele limita si sa fie un bun coleg/colega.

Cerinte obligatorii:

- Studii superioare in domeniul economic;

- Experienta in domeniu intre 6 -12 luni;

- Engleza – nivel mediu;

- Cunostinte avansate operare PC – MS Office (Excel). Cunostintele in programul AXAPTA constituie avantaj;

- Permisul  de conducere categorie B constituie avantaj;

- Cunostinte contabilitate primara.

Beneficii:

- Mediu de lucru dinamic.

- Bonuri de masa.

Pentru a aplica, va rugam sa va inregistati la http://cariere.bia.ro/jobs , completand  toate datele solicitate din CV si selectand pozitia pentru care aplicati.