Aplica spontan

Senior Tax Compliance

Anunt expirat

Responsabilitati:

- oferire de servicii de administrare fiscală;

- oferire de servicii de consultanță fiscală;

- oferire de servicii de conformitate și verificare fiscală;

- intocmire rapoarte de due diligence fiscal;

- litigii și contencios fiscal;

- audit pentru recuperarea plăților excedentare;

- intocmire proiecte fiscale speciale;

- efectuare de înregistrări în scopuri de TVA pentru companii nerezidente (din UE È™i din afara acesteia) în temeiul reprezentării fiscale, inclusiv înregistrarea în Registrul Operatorilor Intracomunitari;

- completare declaraÈ›ii de TVA pentru companiile din UE È™i din afara acesteia în temeiul reprezentării fiscale È™i procesare plăți de TVA;

- raportare Intrastat pentru intrări și expedieri;

- întocmire È™i depunere cereri de recuperare de TVA/tranzacÈ›ii cu rambursare de TVA ;

- radiere companii în scopuri de TVA (după încheierea operaÈ›iunilor în România).

Cerinte:

- absolvent(ă) studii superioare;

- minimum 3 ani experiență în consultanță fiscală;

- limba engleză: nivel avansatș

- cunoștințe pachetul Microsoft Office (Word și Excel): nivel avansat;

- atenție sporită la detalii, persoană adaptabilă, orientată către client și rezultate;

- persoană muncitoare, implicată, organizată, orientată către oameni, cu foarte bune abilități de coordonare.

Beneficii:

- salariu corelat cu experienÈ›a È™i abilitățile, bonusuri în funcÈ›ie de performanță;

- asigurare medicală;

- posibilități de dezvoltare profesională în cadrul unui mediu de lucru profesionist.

Vă rugăm să ne transmiteÈ›i CV-ul dvs. la adresa: recrutare@bia.ro, cu subiectul: „Senior Tax Compliance”.

Numai candidații considerați potriviți vor fi contactați.

Vă mulÈ›umim pentru înÈ›elegere!