Aplica spontan

Director Resurse Umane

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza un Director Resurse Umane pentru clientul sau, o companie producatoare de echipamente speciale.

- Planifica, organizeaza, supervizeaza si conduce activitatile de resurse umane;

- Proiecteaza, adapteaza si implementeaza programe de  dezvoltare organizationala, training,  comunicare interna, salarizare, evaluare a performantelor si urmarirea dinamica a obiectivelor (individuale si la nivel de echipa);

- Conduce procesul de  creare si promovare a brandului de angajator in linie cu valorile  si obiectivele companiei;

- Asigura planificarea strategica a resurselor umane astfel incat firma sa identifice, sa atraga, sa angajeze si sa pastreze ce mai  valorosi oameni din industrie;

- Coordoneaza, monitorizeaza si evalueaza procesul de recrutare si selectie de personal pentru ocuparea posturilor vacante in companie;

 - Ofera  consultanta managerilor companiei cu privire la  programe de dezvoltare personala si coaching de echipa;

- Dezvolta un program complex  de dezvoltare a planurilor de succesiune si programe de cariera pentru toate posturile critice din organizatie;

- Are un rol de Business partner pentru managerii operationali;

- Adapteaza si imbuntateste continuu procesele specifice departamentului Resurse Umane astfel incat sa contribuie la indeplinirea obiectivelor firmei;

 - Asigura managementul colaborarii cu firmele  de servicii in domeniul Resurse Umane;

- Contribuie la stabilirea unui climat propice performatei in organizatie;

- Asigura conformitatea actiunilor, procedurilor si documentelor de resurse umane cu legislatia in vigoare;

- Mentine si imbunatateste comunicarea cu sindicatul/reprezentantii angajatilor.

Cerinte:

- Studii superioare, preferabil Managementul Resurselor Umane /Administrarea Organizațiilor;

- Minim 5 ani experienta ca Manager Resurse Umane si cu 7-10 ani de experienta in domeniul Resurselor Umane, intr-o companie  de productie;

- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;

- Experienta relevanta si demonstrabila in proiecte de implementare si imbunatatire de sisteme de evaluare si dezvoltare a performantelor, programe de training si de talent management;

- Experienta relevanta in construirea unui brand de angajator atractiv si in aplicarea unor strategii inovative de recrutare, retentie, formare si motivare;

- Experienta in dezvoltarea si mentinerea unor programe de cooperare si formare cu licee si universitati tehnice, constituie un avantaj;

- Preocupare continua pentru utilizarea optima a talentului si energiei oamenilor;

- Excelente abilitati de comunicare (scris si verbal), argumentare si consiliere;

- Cultura de business si orientare spre rezultate;

- Persoana cu initiativa si care are dorinta de a face lucrurile sa se intample;

- Persoana creativa, deschisa la nou si cu o dorinta permanenta de dezvoltare;

- Excelenta capacitate de a mentine relatii interpersonale bazate pe respect si echitate.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul la adresa recrutare@bia.ro .