Aplica spontan

Contabil Sef

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul nostru, o importantă companie internaÈ›ională care activează în domeniul serviciilor medicale, recrutăm Contabil Sef.

- Organizeaza si supervizeaza operatiunile zilnice de contabilitate si trezorerie;

- Coordoneaza inchiderile de luna si de an in contabilitatea locala cu respectarea termenelor de grup si locale;

- Pregateste si depune rapoarte, declaratii periodice si situatii financiare catre autoritatile locale;

- Face propuneri de imbunatatire a procedurilor si politicilor interne contabile, propune noi proceduri care au ca scop eficientizarea activitatii;

- Coordoneaza activitatea contabililor din subordine;

- Colaboreaza cu echipa de Control Financiar pentru raportarile catre grup si pentru efectuarea verificarilor interne corporate;

- Reprezinta compania in relatia cu auditorii externi si cu autoritatile fiscale.

Cerinte:

Cerinte:

- Studii superioare cu profil economic;

- Experienta de 10-15 ani din care cel putin 5 ani intr-un pozitie similara;

- Certificare standarde de raportare internationala;

- Experienta in coordonarea echipei;

- Limba engleza nivel mediu;

- Maturitate, integritate;

- Atentie la detalii;

- Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

- Foarte bune abilitati de organizare si planificare;

- Bune cunostinte MS Office;

- Bune cunostinte de legislatie in domeniul contabilitatii si fiscalitatii;

- Experienta in lucrul cu SAP reprezinta un plus.

Beneficii:

Beneficii:

- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;

- Dezvoltarea competentelor proprii într-o echipa dinamica, alaturi de persoane-cheie din cadrul companiei.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul la adresa recrutare@bia.ro .