Aplica spontan

Inginer mecanic proces

Localitate: Buftea

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza Inginer Mecanic Proces pentru Ardagh Group, lider global in productia de recipiente de metal si sticla. Grupul este prezent in 21 de tari, cu 89 de facilitati de productie si un numar total de 19.000 de angajati - http://www.ardaghgroup.com/corporate

- Proiecteaza  repere, stante si matrite folosind AUTOCAD 2D si gestioneaza documentatia tehnica: desene stante si matrite.

- Lanseaza in executie, intern sau extern, comenzi pentru repere, stante si matrite si urmareste realizarea acestora.

- Ofera suport departamentelor Productie si Mentenanta in rezolvarea problemelor tehnice curente prin executia de repere pentru uz intern.

- Colaboreaza cu echipa internationala de specialisti in domeniu si cu echipa de lucru din atelierul intern de matrite.

Cerinte:

- Experienta  profesionala de minim 1-2 ani intr-o pozitie similara;

- Studii  superioare in domeniul inginerie mecanica;

- Bune  cunostinte legate de matrite si scule;

- Foarte bune cunostinte de desen tehnic (principii de cotare, rugozitate, executie) si  utilizarea AUTOCAD 2D;

- Cunoasterea limbii engleze, nivel avansat;

- Cunostinte MS Office (Word & Excel) – nivel avansat;

- Cunostinte SIX SIGMA, LEAN SIX SIGMA , certificarea constituie un avantaj;

- Persoana hotarata, consecventa si capabila sa inspire o echipa spre performanta;

- Foarte bune abilitati de comunicare si de relationare;

- Experienta in productia de serie, constituie un avantaj.

- Detinerea autorizatiei ISCIR pentru Supravegherea tehnica a instalatiilor/echipamentelor detinatorului/utilizatorului in conformitate cu prevederile prescriptiilor tehnice, constituie un avantaj.

Beneficii:

- Salariu atractiv, bonuri de masa.

- Decontarea transportului.

- Traininguri si posibilitatea de promovare, local sau la nivel de grup.

Pentru a aplica, va rugam sa va inregistati la http://cariere.bia.ro/jobs , completand  toate datele solicitate din CV si selectand pozitia pentru care aplicati.