Aplica spontan

Specialist Logistica - Import-Export

Localitate: Popesti Leordeni

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza pentru unul din clientii sai, o importanta companie multinationala din industria FMCG, o persoana care sa ocupe pozitia de Specialist Logistica – Import-Export

Atributii si responsabilitati:

- Dezvolta relatiile cu partenerii externi;

- Identifica, abordeaza si activeaza clienti noi;

- Analizeaza evolutia fiecarui produs;

- Propune forecasturile de import si productie in baza istoricului de vanzare si a actiunilor ce urmeaza a fi implementate in vederea atingerii obiectivelor departamentului de vanzari;

- Monitorizeaza preturile produselor de import si export;

- Mentine legatura cu departamentele financiar si aprovizionare in derularea proceselor de import / export;

- Raspunde de implementarea si respectarea in permanenta a prevederilor Sistemului de management al calitatii;

- Raspunde de realizarea indicatorilor specifici de performanta si de realizarea obiectivelor stabilite de conducere.

- Tine evidenta activitatii proprii si transmite informatiile necesare sefului direct;

- Foloseste programe informatice de urmarire a gestiunii produselor finite;

- Organizeaza din timp aprovizionare cu materialele auxiliare necesare desfasurarii activitatii in conditii foarte bune;

Cerinte:

Cerinte:

- Studii superioare;

- Minim 2 ani de experienta intr-o pozitie similara;

- Cunostiinte foarte bune operare pc;

- Limba engleza nivel avansat(limba turca reprezinta un avantaj);

- Capacitatea de a lucra in echipa si de a respecta termenele limita;

- Excelenta capacitate de analiza si sinteza;

- Foarte bune abilitati de relationare;

- Rigurozitate in tinerea evidentei si intocmirea rapoartelor;

- Seriozitate, responsabilitate, corectitudine, loialitate fata de valorile companiei.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul la adresa recrutare@bia.ro