Aplica spontan

Secretara

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR cauta o secretara pentru unul dintre clientii sai, un centru care ofera cursuri de calificare si perfectionare din diverse domenii.

- preluarea opelurilor telefonice si oferirea de informatii legate de cursurile desfasurate;

- preluarea si gestionarea corespondentei scrise din companie, inclusiv cea electronica;

- contactarea telefonica sau in scris a cursantilor in vederea furnizarii diferitelor informatii despre cursuri: data deschiderii, lipsa actelor la dosar, remindere plati, data examenului, etc.

- efectuarea inscrierii cursantilor: preluarea actelor, verificarea eligibilitatii actelor pentru inscriere, oferirea de formulare de inscriere, verificarea completarii corecte a acestora;

- efectuarea incasarilor zilnice: program de facturare SmartBill, casa de marcat, pastrarea evidentei in registrele interne Google Suite;

- gestionarea solicitarilor potentialilor clienti, cursantilor, absolventilor si profesorilor;

- intocmirea documentatiilor specifice activitatii de secretariat si formarii profesionale.

Cerinte:

- bune abilitati de comunicare scrisa si verbala

- atitudine prietenoasa, amabila si politicoasa

- atentie concentrata si distributiva

- buna capacitate de organizare a propriei activitati (dosare, fisiere, evidente, registre, diverse documente, etc)

- spirit proactiv, de initiativa

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul la adresa recrutare@bia.ro.