Aplica spontan

Expert Contabil

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza pentru unul din clientii sai, o importanta companie multinationala din domeniul Real Estate, o persoana care sa ocupe pozitia de  Expert Contabil.

Atributii si responsabilitati:

- Organizeaza si supervizeaza operatiunile zilnice de contabilitate;

- Coordoneaza inchiderile de luna si de an in contabilitatea locala cu respectarea termenelor;

- Pregateste si depune rapoarte, declaratii periodice si situatii financiare catre autoritatile locale

- Face propuneri de imbunatatire a procedurilor si politicilor interne contabile, propune noi proceduri care au ca scop eficientizarea activitatii;

- Coordoneaza activitatea contabililor din subordine;

- Reprezinta compania in relatia cu auditorii externi si cu autoritatile fiscale;

- Organizarea data room (taxe si financiar) pt vanzarea proiectelor dezvoltate;

- Coordonarea due dilligence pe taxe si financiar din partea vanzatorului;

- Furnizarea de rapoarte financiare catre management board pentru proiectele dezvolate de companie;

- Bugetarea si urmarirea bugetului;

- Propuneri de organizare si eficientizare a fluxului pentru departamentul financiar-contabil;

- Pregatirea de situatii financiare pentru monitorizarea indeplinirii conditiilor din contractele de finantare;

- Coordonarea obtinerii informatiilor si intocmirea declaratiilor pentru plata taxei de autorizare a lucrarilor de constructie conform legii;

- Inregistrarea in evidentele fiscale si declararea valorii cladirii dupa finalizare.

Cerinte:

Cerinte:

- Studii superioare cu profil economic;

- Experienta de 10-15 ani din care cel putin 5 ani intr-un pozitie similara;

- Experienta in coordonarea echipei;

- Limba engleza nivel mediu;

- Maturitate, integritate;

- Atentie la detalii;

- Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

- Foarte bune abilitati de organizare si planificare;

- Bune cunostinte MS Office, contab SQL;

- Bune cunostinte de legislatie in domeniul contabilitatii si fiscalitatii

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul la adresa recrutare@bia.ro.

Va multumim pentru intelegere