Aplica spontan

Contabil

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza pentru unul din clientii sai, o importanta companie multinationala din domeniul Real Estate, o persoana care sa ocupe pozitia de Contabil.

Atributii si responsabilitati:

- Verifica corectitudinea si completitudinea actelor si documentelor de contabilitate;

- Emiterea sau revizuirea dupa caz a facturilor emise, inregistrarea facturilor si platilor;

- Intocmirea declaratiilor privind obligatiile de plata la Bugetul de Stat, Bugetele de Asigurari Sociale si alte obligatii declarative ce se impun conform prevederilor legale;

- Ofera suport pentru intocmirea declaratiilor la Fondul de Mediu conform normelor legale in vigoare;

- Ofera suport pentru calculul taxelor pentru autorizarea cladirilor dezvoltate de companie;

- Intocmeste contabilitatea primara;

- Furnizeaza datelor exacte pentru intocmirea bugetului pentru Forte si pentru societatile de proiect;

- Recomanda solutii fiscale pentru companii din cadrul Grupului;

- Asigura suport si toate informatiile solicitate in cadrul procesului de auditare anuala a societatilor din Grup si pentru desfasurarea cu succes a proceselor de due-dilligence in scopul vanzarii proiectelor.

Cerinte:

Cerinte:

- Studii superioare cu profil economic;

- Experienta de 3 ani  intr-un pozitie similara, de preferat in real estate development (office si rezidential);

- Maturitate, integritate;

- Atentie la detalii;

- Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

- Foarte bune abilitati de organizare si planificare;

- Bune cunostinte MS Office;

-Bune cunostinte de legislatie in domeniul contabilitatii si fiscalitatii.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul la adresa recrutare@bia.ro

Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati.Va multumim pentru intelegere!