Aplica spontan

Expeditor International

Localitate: Bolintin-Deal

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul sau, o importanta companie multinationala care activeaza in domeniul transportului international, BIA HR cauta un Expeditor International.

Locul de desfasurare a activitatii: Bolintin Deal, Jud. Giurgiu (transport asigurat de companie).

- transmite comenzile de transport primite de la departamentul de marketing
- urmareste derularea livrarilor
- mentine legatura cu clientii companiei si ii avizeaza despre data estimativa de sosire a marfurilor
- intocmeste facturi fiscale catre clienti pentru cursele efectuate
- inregistreaza cursele in pozitionarele saptamanale
- intocmeste rapoarte lunare pentru cursele efectuate
- intocmeste rapoarte periodice de activitate

Cerinte:

- absolvent studii superioare (reprezinta avantaj)
- limba engleza nivel avansat
- cunoasterea legislatiei privitoare la transportul de marfuri pe teritoriul UE (reprezinta avantaj)
- cunostinte MS Office (Word, PowerPoint, Excel) – cel putin nivel mediu
- atentie distributiva, simt foarte dezvoltat pentru detaliu
- persoana organizata, capabila sa isi gestioneze bine activitatile si timpul de lucru
- responsabilitate, orientare spre rezultate
- atitudine proactiva, dorinta de a se implica
- adaptabilitate in situatii neprevazute

Beneficii:

- salariu atractiv si bonuri de masa
- prime anuale/ bonusuri in functie de performanta
- transport asigurat de companie
- posibilitate de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii internationale.

Ne poÈ›i trimite CV-ul tău la adresa: recrutare@bia.ro, cu subiectul: „Expeditor international”. Candidatura ta va fi tratată cu discreÈ›ie.

Apreciem interesul È™i mulÈ›umim tuturor candidaÈ›ilor, însă doar candidaÈ›ii care îndeplinesc cerinÈ›ele din anunÈ› vor fi contactaÈ›i. Vă mulÈ›umim pentru înÈ›elegere!