Aplica spontan

Controlor de gestiune - companie optica medicala

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza o persoana pentru pozitia Controlor de Gestiune. Pozitia este vacanta pentru pentru clientul sau, o companie care activeaza in domeniul opticii medicale, cu sediul in zona de Nord a Bucurestiului.

Descrierea jobului

- Realizeaza misiunile de control de gestiune inscrise in plan si la cererea responsabililor de patrimoniu;
- Executa misiuni de control operativ de gestiune pe baza riscurilor identificate;
- Intocmeste acte de control conforme cu rezultatele si concluziile misiunilor executate;
- Face recomandari de imbunatatire a proceselor economice pe baza observatiilor din misiunile de control de gestiune executate si a celor mai bune practici din domeniu;
- Intocmeste documentatia specifica controlului de gestiune: procese verbale, liste inventar, rapoarte de control;
- Asigura controlul documentelor suport ale tranzactiilor economice: facturi, avize, note de intrare-receptie, chitante, registru de casa, etc la fata locului in locatii;
- Intocmeste si transmite periodic rapoarte cu privire la activitatile desfasurate in intervalul de raportare;

- Asigura training si suport pentru realizarea formalitatilor contabile in reteaua de magazine

Cerinte:

- Absolvent studii superioare (specialitate economie/contabilitate);
- Experienta de minim 1 an in controlul de gestiune (control operativ/inventariere);
- Cunostinte de legislatie contabila si de gestionare a bunurilor;
- Bune cunostinte in utilizarea programului MS-Office/Open Office;
- Experienta in utilizarea unor programe de gestiune  - preferabil Charisma;
- Persoana cu capacitate de analiza si organizare, capabila sa-si culeaga singura
informatiile si datele necesare in vederea efectuarii analizelor si intocmirii rapoartelor;
- Bune abilitati de comunicare si relationare;
- Disponibilitate de deplasarein tara  in cadrul misiunilor din aria de responsabilitate;

- Permis de conducere categoria B

Beneficii:

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul la adresa recrutare@bia.ro. Numai candidatii considerati potriviti vor fi contactati.