Aplica spontan

Group Manager Resurse Umane

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR  recruteaza  Group Manager Resurse Umane pentru clientul sau, companie multinationala, lider in domeniu.
Locatia postului: Bucuresti

-Planifica, organizeaza, supervizeaza si conduce activitatile de resurse umane in site-urile operationale ale companiei;

-Proiecteaza, adapteaza si implementeaza programe de  dezvoltare organizationala, training,  comunicare interna, salarizare, evaluare a performantelor si urmarirea dinamica a obiectivelor (individuale si la nivel de echipa);

-Conduce procesul de  creare si promovare a brandului de angajator in linie cu valorile  si obiectivele companiei;

 -Asigura planificarea strategica a resurselor umane astfel incat firma sa identifice, sa atraga, sa angajeze si sa pastreze ce mai  valorosi oameni din industrie;

-Coordoneaza, monitorizeaza si evalueaza procesul de recrutare si selectie de personal pentru ocuparea posturilor vacante in companie;

 -Ofera  consultanta managerilor companiei cu privire la  programe de dezvoltare personala si coaching de echipa;

 -Dezvolta un program complex  de dezvoltare a planurilor de succesiune si programe de cariera pentru toate posturile critice din organizatie;

-Are un rol de Business partner pentru managerii operationali;

-Adapteaza si imbuntateste continuu procesele specifice departamentului Resurse Umane astfel incat sa contribuie la indeplinirea obiectivelor firmei;

 -Asigura managementul colaborarii cu firmele  de servicii in domeniul Resurse Umane;

-Contribuie la stabilirea unui climat propice performatei in organizatie;

-Asigura conformitatea actiunilor, procedurilor si documentelor de resurse umane cu legislatia in vigoare;

-Mentine si imbunatateste comunicarea cu sindicatul/reprezentantii angajatilor.

Cerinte:

-Studii superioare, preferabil Managementul Resurselor Umane /Administrarea Organizațiilor;

-Minim 3 ani experienta ca Manager Resurse Umane si cu 7-10 ani de experienta in domeniul Resurselor Umane, intr-o companie  de productie;

-Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;

-Disponibilitate la depasari periodice in tara, in site-urile operationale ale companiei;

-Cunostinte avansate de utilizare Microsoft Office; experienta in utilizarea unor sisteme software de  salarizare si administrare a personalului constituie un avantaj;

-Experienta relevanta si demonstrabila in proiecte de implementare si imbunatatire de sisteme de evaluare si dezvoltare a performantelor, programe de training si de talent management;

-Experienta relevanta in construirea unui brand de angajator atractiv si in aplicarea unor strategii inovative de recrutare, retentie, formare si motivare;

-Experienta in dezvoltarea si mentinerea unor programe de cooperare si formare cu licee si universitati tehnice, constituie un avantaj;

-Preocupare continua pentru utilizarea optima a talentului si energiei oamenilor;

-Excelente abilitati de comunicare (scris si verbal), argumentare si consiliere;

-Cultura de business si orientare spre rezultate;

-Persoana cu initiativa si care are dorinta de a face lucrurile sa se intample;

-Persoana creativa, deschisa la nou si cu o dorinta permanenta de dezvoltare;

-Excelenta capacitate de a mentine relatii interpersonale bazate pe respect si echitate.

Pentru a aplica, va rugam sa va inregistati la http://cariere.bia.ro/jobs , completand toate datele solicitate din CV si selectand pozitia pentru care aplicati.