Aplica spontan

Contabil sef

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR cauta pentru unul dintre clientii sai o persoana care sa coordoneze departamentul de contabilitate. Pozitia este vacanta pentru o companie din domeniul opticii medicale, cu sediul in zona de Nord a Bucurestiului.

Organizeaza si supervizeaza operatiunile zilnice de contabilitate si trezorerie;

Coordoneaza inchiderile de luna si de an in contabilitatea locala cu respectarea termenelor de grup si locale;

Pregateste si depune rapoarte, declaratii periodice si situatii financiare catre autoritatile locale;

Face propuneri de imbunatatire a procedurilor si politicilor interne contabile, propune noi proceduri care au ca scop eficientizarea activitatii;

Coordoneaza activitatea contabililor din subordine (6 persoane);

Colaboreaza cu echipa de Control Financiar pentru raportarile catre management si pentru efectuarea verificarilor interne corporate;

Reprezinta compania in relatia cu auditorii externi si cu autoritatile fiscal.

Cerinte:

Cerinte:

Studii superioare cu profil economic;

Experienta de cel putin 5 ani intr-un pozitie similara;

Certificare standarde de raportare internationala;

Experienta in coordonarea echipei (minim 4-5 persoane);

Limba engleza nivel avansat;

Maturitate, integritate;

Atentie la detalii;

Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

Foarte bune abilitati de organizare si planificare;

Bune cunostinte MS Office;

Bune cunostinte de legislatie in domeniul contabilitatii si fiscalitatii;

Experienta in lucrul cu Charisma reprezinta un plus.

Beneficii:

Beneficii:

- Posibilitate de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii cu traditie in domeniu;

- Lucrul in cadrul unei echipe ce incurajeaza implicarea si initiativa.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul la adresa recrutare@bia.ro.