Aplica spontan

Application Specialist

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza pentru unul din clientii sai, o importanta companie multinationala medicala, o persoana care sa ocupe pozitia de Application Specialist.

  • Mentinerea relatiilor cu clientii existenti in protofoliul firmei care detin laboratoare (Spitale, Clinici, Cabinete Medicale, Cabinete stomatologice, Universitati de Medicina si Farmacie, Centre de cercetare medicala etc.);
  • Asigurarea satisfacerii cerintelor clientilor prin oferirea de suport de specialitate in utilizarea aparaturii de laborator.
  • Pozitie dinamica, relationare directa cu clientii firmei, customizare si oferire de  suport pentru aparatura si echipamentele furnizate de Mediclim;
  • Peste 50 % munca de teren;
  • Program flexibil.

Cerinte:

  • studii superioare finalizate, cu licenta intr-unul dintre domeniile: biologie, biochimie, chimie;
  • experienta de min 3-4 ani de lucru in laborator, de lucru pe analizoarele de biochimie din cadrul acestuia;
  • experienta in relationare/ comunicare cu clientii de cel putin doi ani;
  • cunoasterea limbii engleze la nivel mediu/ avansat;
  • cunostinte bune de operare PC: MS Office (Word, Excel, Power Point, Internet);
  • permis de conducere categoria B;
  • abilitati excelente de comunicare, adaptabilitate la program flexibil si disponibilitate la deplasari orientare spre client;
  • initiativa, organizare si orientare spre oferire de consultanta de tip expert;
  • capacitate de organizare si luare de decizii pe aria sa de competenta;
  • atitudine proactiva si pozitiva, automotivare, prezenta placuta si politicoasa.

Beneficii:

  • pachet salarial motivant
  • masina de serviciu, laptop, telefon mobil
  • posibilitati de dezvoltare personala si profesionala
  • cursuri de perfectionare profesionala in tara si in strainatate.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul la adresa recrutare@bia.ro