Aplica spontan

Business Unit Manager

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR recruteaza pentru unul din clientii sai, o importanta companie medicala, o persoana care sa ocupe pozitia de Business Unit Manager.

RESPONSABILITATI:

  • Promovarea si vanzarea produselor si serviciilor companiei (reactivi si aparatura de laborator) la nivelul tarii, catre Spitale, Clinici publice si private, Laboratoare medicale, Universitati  etc.
  • Mentinerea relatiilor cu clientii existenti in portofoliul firmei si extinderea business-ului conform planului de dezvoltare al companiei.
  • Asigurarea satisfacerii cerintelor clientilor si urmarirea recuperarii contravalorii produselor vandute.
  • Pozitie dinamica, contactare directa de clienti, sondare piata, raportare zilnica spre conducerea companiei.
  • Peste 70 % munca de teren, precedata si urmata de organizarea agendei de lucru.
  • Program flexibil

Cerinte:

  • Medic - absolvent al Facultatii de Medicina cu studii superioare finalizate;
  • Cunostinte foarte bune de gestionare a relatiilor cu clientii;
  • Experienta in vanzari de cel putin 5 ani;
  • Cunostinte de marketing constituie avantaj;
  • Abilitati de implementare a strategiilor de marketing furnizate de producator;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu/ avansat; limba franceza (avantaj);
  • Cunostinte foarte bune de operare PC: MS Office (Word, Excel, Power Point, Internet);
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate de deplasare pe teritoriul tarii;
  • Abilitati de comunicare, adaptabilitate la program flexibil si deplasari la clienti;
  • Initiativa, organizare si orientare spre rezultate;
  • Atitudine proactiva, pozitiva, prezenta placuta si politicoasa.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant
  • Masina de serviciu, laptop, telefon mobil
  • Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala
  • Cursuri de perfectionare profesionala in tara si in strainatate.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul la adresa recrutare@bia.ro