Aplica spontan

Contabil

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul nostru, o importantă companie internaÈ›ională care activează în domeniul serviciilor medicale, recrutăm Contabil

  • Coordoneaza SSC in procesarea facturilor de furnizori pentru entitatile asignate:
  • Scaneaza, trimite catre SSC si coordoneaza procesarea deconturilor angajatilor entitatilor asignate:
  • Intocmeste, scaneaza, trimite si coordoneaza SSC in procesarea facturilor de vanzare:
  • Coordoneaza SSC in inregistrarea taxelor catre autoritati, reclasificari intre conturi con-tabile, diverse corectii.
  • Coordoneaza inventarele anuale din entitatile asignate si se asigura de inregistrarea in contabilitate a diferentelor constatate.
  • Verifica lunar balantele contabile si trimite colegilor din SSC corectiile necesare.
  • Efectueaza si documenteaza controalele interne care ii sunt asignate.
  • Asigura respectarea tuturor procedurilor interne pentru entitatile din responsabilitate.
  • Arhivarea documentelor.
  • Orice alte rapoarte si sarcini ad-hoc cerute de superiorul direct.

Cerinte:

- Studii superioare cu profil economic;

- Experienta de 5 ani intr-un pozitie similara;

- Limba engleza nivel avansat;

- Maturitate, integritate;

- Atentie la detalii;

- Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

- Foarte bune abilitati de organizare si planificare;

- Bune cunostinte MS Office;

- Bune cunostinte de legislatie in domeniul contabilitatii si fiscalitatii;

- Experienta in lucrul cu SAP reprezinta un plus.

Beneficii:

- Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii stabile, in continua dezvoltare, care investeste in angajati;

- Dezvoltarea competentelor proprii într-o echipa dinamica, alaturi de persoane-cheie din cadrul companiei.

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul la adresa recrutare@bia.ro .