Aplica spontan

Responsabil Planificare Productie

Localitate: Buftea

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul sau, o importanta companie internationala, producator si furnizor de accesorii pentru industria textila, BIA HR recruteaza Responsabil Planning Productie.

Sediul companiei: Buftea, jud. Ilfov

- Realizarea planului de productie;
- Respectarea termenelor de fabricatie a productiei conform cerintelor din partea clientilor;
- Coordonarea comenzilor si gestionarea acestora conform termenelor stabilite;
- Asigurarea stocului de materie astfel incat activitatea de productie sa se desfasoare in buni parametrii;
- Intocmiri de rapoarte cu privire la stocurile din productie;
- Plasare comenzi de productie (cunostinte ERP);
- Urmarirea in permanenta a capacitatii e productie si asigurarea stocului optim.

Cerinte:

- Experienta in gestiune si administrarea stocurilor de productie;
- Cunostinte de operare pe calculator (intocmire rapoarte, statistici);
- Abilitati de relationare, comunicare si buna interactiune;
- Orientare spre detalii si capacitate de organizare;
- Cunostinte de Excel si Power Point;
- Cunostinte de limba engleza (nivel mediu/avansat);
- Capacitate de prioritizare, atentie distributiva si simtul raspunderii.

Beneficii:

Beneficii:
- Pachet salarial avantajos;
- Posibilitate de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii cu traditie in domeniu;
- Lucrul in cadrul unei echipe ce incurajeaza implicarea si initiativa.