Aplica spontan

Contabil Sef

Anunt expirat

Responsabilitati:

Pentru clientul nostru, o importantă companie din domeniul cartii, recrutăm Contabil Sef.

  • Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile;
  • Verifica permanent respectarea utilizarii corecte a procedurilor contabile aplicabile in toate zonele de activitate ale companiei;
  • Verifica lunar, semestrial, anual toate declaratiile fiscale si nefiscale; raspunde pentru depunerea in termen a acestora conform normelor legale in vigoare;
  • Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere;
  • Supervizeaza implementarea procedurilor de contabilitate cu ajutorul programelor informatice;
  • Supravegheaza reconcilierea si inchiderea conturilor;
  • Participa la redactarea, implementarea si modificarea ori de cate ori este nevoie a procedurilor de lucru in cadrul departamentului Contabilitate

Cerinte:

- Studii superioare cu profil economic;

- Experienta de lucru in programul Wizcount;

- Experienta de cel putin 5 ani intr-un pozitie similara;

- Certificare standarde de raportare internationala;

- Experienta in coordonarea echipei (minim 4-5 persoane);

- Limba engleza nivel avansat;

- Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

- Foarte bune abilitati de organizare si planificare;

- Bune cunostinte MS Office;

- Bune cunostinte de legislatie in domeniul contabilitatii si fiscalitatii;

Beneficii:

- Salariu motivant;
- Activitate desfasurata in cadrul unei companii cu renume pe piata;