Aplica spontan

Internship departament Recrutare

Anunt expirat

Responsabilitati:

Internship in recrutare

Vino sa iti pui in valoare talentul si sa inveti actionand! Te asteptam ca intern in cadrul departamentului de recrutare al BIA HR.

  • Primesti suport in gestionarea proiectelor active;
  • Te implici continuu si proactiv in procesele de recrutare alaturi de noi (screening, interviuri telefonice, face to face, via Skype);
  • Mentii legatura cu clientii, dar si cu candidatii;
  • Ne ajuti la actualizarea bazei de date;
  • Administrezi proiectele de recrutare intr-un soft intern.

Cerinte:

  • Carnetul de student sau diploma de absolvent in resurse umane;
  • Dorinta de a invata;
  • Cheful de joaca cu pachetul Microsoft (Office, Excel, Word);
  • Spiritul de echipa, adaptabilitatea si dorinta de comunicare;
  • Zambetul sincer, la purtator!

Beneficii:

  • Obtii increderea si experienta necesare printr-un internship platit, 3 ore pe zi, timp de 3 luni (aprilie, mai, iunie)
  • Esti parte dintr-o echipa tanara, vesela si profesionista, de la care inveti toate secretele recrutarii
  • Adaugi la CV-ul tau BIA HR, companie de renume, recunoscuta pentru profesionalism si mediu de lucru placut si organizat.

Asteptam CV-ul tau la adresa recrutare@bia.ro!