Aplica spontan

Sales Representative

Localitate: Bucuresti, Cluj-Napoca, Turda, Alba Iulia, Sibiu

Anunt expirat

Responsabilitati:

BIA HR este in cautarea a 3 persoane pentru pozitia de Sales Representative: 2 persoane pentru zona Bucuresti + S tarii si 1 persoana pentru zona Transilvaniei: Cluj, Sibiu, Alba Iulia, Turda.
Pozitiile sunt vacante in cadrul unei mari companii multinationale – furnizor global de solutii de inchidere si sisteme de Securitate.

• Mentinerea legaturii in permanenta cu clientii din portofoliu;
• Prospectarea si identificarea nevoilor vechilor si noilor clienti;
• Promovarea produselor si serviciilor companiei;
• Negocierea termenilor contractuali si pregatirea propunerilor;
• Elaborarea si implementarea strategiilor de dezvoltare;
• Gestionarea indicatorilor KPI;

Cerinte:

• Minimum 2 ani experinta in vanzari B2B (un avantaj reprezinta experienta in cadrul companiilor din domeniul constructiilor);
• Studii superioare absolvite – (avantaj Universitatea Tehnica de Constructii Bucuresti sau Universitatea Politehnica);
• Permis de conducere categoria B;
• Cunostinte avansate de limba engleza
• Cunostinte avansate a utilizarii pachetului Microsoft Office;
• Disponibilitatea de deplasare;
• Bune abilitati de comunicare si relationare;
• Capacitate de negociere;
• Orientare catre client si rezultate;

Beneficii:

• Salariu motivant;
• Masina de serviciu + laptop + telefon;
• Bonus anual;
• Posibilitatea de a lucra in cadrul unei companii cu renume pe piata.

Va rugam sa ne transmiteti CV-ul dvs. la adresa: recrutare@bia.ro cu subiectul: „Sales Representative".