Aplica spontan

Business Developer HR Services

Anunt expirat

Responsabilitati:

Cautam un Business Developer, ambitios, determinat si bun coleg care sa se alature echipei BIA HR, companie aflata in topul celor mai cunoscuti furnizori de servicii profesionale de HR din Romania.

Care va fi rolul tau?

- Analiza competitiei si a pietei;

- Identificarea si maparea clientilor prospecti (nume persoane de decizie, date de contact, date despre companie etc.);

- Contactarea clientilor prospecti si stabilirea de intalniri;

- Participarea  la intalniri cu clientii, evenimente de networking etc;

- Participarea la pregatirea ofertelor, pentru clienti lead si pentru licitatii (RFP);

- Implicare  in realizarea activitatilor de promovare a serviciilor BIA HR;

- Completarea periodica  a rapoartelor de vanzari si actualizarea bazei de date BIA HR;

- Propunerea solutiilor de imbunatatire/diversificare a serviciilor furnizate clientilor.

Cerinte:

Ce cautam?

- Experienta in vanzari B2B 1 - 2 ani (vanzarea serviciilor de HR constituie un avantaj);

- Absolvent studii superioare;

- Cunostintele aprofundate in domeniul serviciilor externalizate de HR (salarizare si administrare de personal, recrutare, munca temporara) constituie un avantaj;

- Cunostinte Word si Excel nivel mediu-avansat;

- Limba engleza nivel avansat;

- Foarte bune abilitati de relationare;

- Atitudine proactiva, orientare spre rezultate;

- Capacitatea de a identifica nevoile prospectilor si de a valorifica aceste informatii in procesul de concepere a solutiei pentru client;

- Capacitatea de a lucra in echipa;

- Excelenta capacitate de analiza si sinteza;

- Disponibilitate de a invata;

Beneficii:

De ce sa te alaturi BIA HR?

- Vei avea oportunitatea de a lucra in cadrul unei echipe dinamice, alaturi de seniori in domeniul HR;

- Vei avea ocazia sa inveti si sa iti dezvolti abilitatile de networking si vanzare interactionand cu clienti foarte importanti;

- Iti vom oferi un salariu atractiv si bonusuri de performanta;

Pentru a aplica, te rugam sa te inregistrezi la http://cariere.bia.ro/jobs completand toate datele solicitate din CV si selectand pozitia pentru care aplici.