Aplica spontan

Junior Payroll Consultant

Anunt expirat

Responsabilitati:

Cautam un coleg dornic sa invete si sa se dezvolte pe partea de administrare de personal si salarizare care sa se alature echipei de Payroll a BIA – BIA Human Resource Management Services, companie aflata in topul celor mai cunoscuti furnizori de servicii profesionale de HR din Romania.

- Invatarea proceselor, softurilor si modalitatilor de lucru in stilul propriu fiecaruia;

- Invatarea notiunilor legislative si pe probleme de munca si fiscalitate;

- Activitate de introducere a datelor in aplicatia de salarizare;

- Preluarea, centralizarea si gestionarea documentelor primite de la clienti;

- Pregatirea raspunsurilor si solicitarilor din partea clientilor (impreuna cu mentorul echipei);

Cerinte:

- Esti absolvent de studii superioare (un avantaj in domeniul economic);

- Iti plac cifrele si ai cunostinte minime in domeniul salarizarii si administrarii de personal;

- Detii cunostinte de lucru in Excel;

- Ai cunostinte de limba engleza nivel mediu/avansat;

- Esti o persoana proactiva, orientata catre rezultate si solutionarea problemelor;

Beneficii:

- Mediu de lucru placut si vesel;

- Sansa de a te forma in cadrul unei companii specializate cu renume in domeniu;

- Sansa de a construi o cariera solida in domeniul HR - respectiv Administrare de Personal si Consultanta pe probleme de relatii de munca;

Pentru a aplica, va rugam sa ne transmiteti CV-ul la adresa recrutare@bia.ro cu titulul "Junior Payroll Consultant".